📣Reklama
Reklama
Aktualności

Agrykola i Bukowsko powalczą o młodzieżowe złoto! Dramatyczny półfinał w rzutach karnych

Autor: Redakcja78 wyświetleń
Agrykola i Bukowsko powalczą o młodzieżowe złoto! Dramatyczny półfinał w rzutach karnych

W Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym rozstrzygnęły się sobotnie półfinały mistrzostw Polski juniorek młodszych. Warszawska Agrykola pewnie pokonała Koronę Kielce, natomiast MONDI-Bukowsko musiało sięgnąć po rzuty karne, by pokonać Pogoń Zabrze. Niedzielny finał przyniesie starcie gospodyń z zespołem z Buku.

Reklama

Reklama

Sezon młodzieżowych rozgrywek finiszuje turniejem Final Four w Warszawie, gdzie o medale rywalizują najlepsze juniorskie zespoły w Polsce. Sobotnie półfinały pokazały, że poziom młodych szczypiornistek stale rośnie - oba mecze dostarczyły kibicom ogromnych wrażeń.

Bukowianki wygrały bitwę nerwów

Pierwszy pojedynek półfinałowy między Pogonią Zabrze a MONDI-Bukowsko to był prawdziwy rollercoaster emocji. Zabrzanki w 10. minucie wypracowały sobie dwubramkową przewagę, ale rywalki błyskawicznie odpowiedziały wyrównaniem, a następnie same przejęły kontrolę nad grą. Do szatni ekipa z Buku schodziła z trzema bramkami zapasu (17:14).

Druga połowa przez długi czas układała się po myśli bukowianek, które utrzymywały komfortowy dystans. W 37. minucie nadszedł jednak moment załamania - zespół z Buku zupełnie przestał trafiać do siatki. Pogoń brutalnie wykorzystała przestój przeciwniczek, notując serię siedmiu goli z rzędu! W ciągu kilku minut stan meczu zmienił się z 16:20 na 23:20 dla Zabrza.

Wydawało się, że zabrzanki są już w finale, ale MONDI-Bukowsko pokazało charakter. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry dziewczyny z Buku doprowadziły do remisu 27:27, wymuszając rzuty karne. W nerwowej serii „siódemek" więcej zimnej krwi zachowały bukowianki, które wygrały 4:2 i awansowały do finału.

Agrykola nie dała szans kielczankom

Drugi półfinał miał zupełnie inny przebieg. Warszawska Agrykola, występująca w roli gospodyń turnieju, od pierwszego gwizdka kontrolowała sytuację na parkiecie. Podopieczne Alicji Salamońskiej konsekwentnie budowały przewagę nad Koroną Handball Kielce, udając się na przerwę z wynikiem 15:11.

Po zmianie stron warszawianki nie pozwoliły rywalkom na jakąkolwiek nadzieję odwrócenia losów spotkania. Grały z dużą dojrzałością, spokojnie kontrolując tempo meczu i skutecznie zamykając swoje akcje. Finalnie Agrykola zwyciężyła 27:23, pewnie krocząc do niedzielnego finału.

Niedzielne rozstrzygnięcia

Dziś poznamy komplet medalistek mistrzostw Polski juniorek młodszych. O godzinie 11:00 w meczu o brązowy medal Pogoń Zabrze podejmie Koronę Kielce. Wielki finał zaplanowano na 13:00 - w nim UKPR Agrykola Warszawa, wspierana przez własną publiczność, zmierzy się z MONDI-Bukowsko Dopiewskim KPR. Oba spotkania będzie można obejrzeć na kanale Handball Polska w serwisie YouTube.

Źródło: zprp.pl

Masz opinię? Podziel się nią!

Zaloguj się jednym kliknięciem i dołącz do rozmowy

Dyskusje
Zdjęcia
Reakcje
Dołącz do HydePark →

📢 Udostępnij artykuł

Dotknij aby udostępnić

Śledź nas na Facebook!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata piłki ręcznej. Dołącz do naszej społeczności!

Dotknij przycisk, aby przejść do naszego profilu na Facebook

Reklama

Polecane
Ładowanie...
📬

Bądź na bieżąco z piłką ręczną

Najważniejsze newsy ze świata polskiej i europejskiej piłki ręcznej, raz w tygodniu prosto na Twoją skrzynkę.

Zero spamu, możesz zrezygnować w każdej chwili.

🔥

Najpopularniejsze ostatnio

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 3 dni